Başkent'te Trabzon fırtınası esecek

Giriş Tarihi: 16.2.2013

"Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"nin 7.'si 21-24 Şubat günleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek

Ankara'da Trabzon fırtınası kopcak… Trabzon Vakfı ve Trabzon Kültür Derneği, "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"nin 7.'si 21-24 Şubat günleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü çerçevesinde yapılacak etkinlikler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın öncülüğünde, Trabzon Milletvekili Faruk Nafız Özak'ın desteğiyle hayata geçiriliyor.

DAMGA VURACAK

Geçtiğimiz yıl 200 binden fazla kişinin ziyaret ettiği etkinliklerde bu yıl 30'un üzerinde konser ve halk oyunları performansı yapılacak. 20 oturumda panel, söyleşi ve konferans, 2 defile, 4 tiyatro ve bir belgesel gösterimi yapılacak etkinliklerde Trabzonspor'un unutulmaz maçlarından görüntüler de plazma TV'lerden yayınlanacak. Sunay Akın, Fuat Saka, İbrahim Can, Süreyya Davulcuoğlu'nun yın sıra horon ekipleri, 'Keşan Defilesi' etkinliklere damga vuracak.

DEFİLE YAPILACAK

Karadeniz Teknik Üniversitesi Olgunlaşma Enstitüsü bu yıl yeni hazırladığı keşan dokuma koleksiyonunu defileyle tanıtacak. Yöresel öğeler kullanılarak hayata geçirilen tasarımlar farklı bir şıklığı sergileyecek. Trabzon Vakfı Kadın Platformu, "Geçmişten Günümüze Trabzon Kadının Giyinişi"ni gösteren bir sergi düzenleyecek. Ünlü ressamların tabloları, fotoğraf sergileri, el sanatı ürünleri sergileri, Trabzon'un sanat şehri kimliğini gösterecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Trabzon fırtınası esecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN