Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekliler spor yapıyor gençler oturuyor

Hem Büyükşehir Belediyesi'nin hem de yerel belediyelerin semtlerdeki parklara yerleştirdiği spor aletlerine en çok emekliler ilgi gösteriyor

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Çağın hastalığı obeziteye karşı Ankaralılar bilinçlenmeye başladı. 7'den 77'ye birçok kişinin özellikle sabah saatlerinde akın ettiği koşu alanları, spor yapan vatandaşlara ev sahipliği yapıyor. Spor aletlerinin kurulduğu alanların boş kalmaması ise Ankaralılar'ın spora ne kadar düşkün olduğunu bir kez daha gösterdi.

GENÇLER YATIYOR

Bu alanlarda spor yapanların çoğunluğunu 50-60 yaş grubundaki kişilerin oluşturması ilginç bir profil ortaya çıkarıyor. Gençlerin çok görünmediği alanlarda emeklilerin varlığı dikkat çekiyor. Genellikle sabah saatlerinde eşleriyle birlikte 'ter atan' birçok kişi, özellikle tansiyon, kalp ve damar hastalıkları rahatsızlıklarından sonra sağlıklı bir yaşam için mücadele ediyor. SABAH Ankara, sokaktaki vatandaşın nabzını tutarak, sporla ilgili düşüncelerini dinledi.

Zeki ve Cemile Hasdemir
Emekli olduktan sonra spora başladık. İş hayatımız nedeniyle spor yapamıyorduk. Ama şimdi bol vaktimiz var. Her gün karı-koca yürüyüşe çıkıyoruz, aletli spor alanlarına gidiyoruz.

Ali Örnek
Eşimle birlikte akşamları spor yap- ediyorum. maya fırsat buluyorum. 40 yaşındayım. Kızımı da spora küçük yaşta alışması için koşu alanlarına getiriyorum.

Hüsniye Kaya
İstanbul'dan oğlumu ziyarete Ankara'ya geldim. Fazla kilolarım nedeniyle spor yapıyorum. İstanbul'da pek fazla alan yok. Ankaralılar bu anlamda çok şanslı.

Sait Gökalp
Yılardır spor yapıyorum ve formuma dikkat ediyorum. Ankara'da son yıllarda çok fazla kilolu kişi görüyorum. Fast food tarzı yiyecek satan restoranlar her zaman çok kalabalık. Buralarda sağlıksız gıda tüketiliyor. Ben eşimle spor yapıyorum. Her sabah birlikte yürüyoruz, sonra da spor aletlerini kullanıyoruz.

Zahide Silsüpür
Tansiyon ve şeker hastasıyım. Doktorlar spor yapmamı tavsiye etti. Ben de koşu alanlarına geldim. Emekli olduktan sonra her gün yürüyorum. Çalışırken işlerin yoğunluğu nedeniyle spor yapamıyordum. Emekli olduktan sonra vaktim çok. Herkese geç olmadan spora başlamalarını tavsiye ediyorum.

Gül Gökalp
Ben çok çabuk kilo alıyorum. Bu nedenle her gün yürüyüş yapıyorum. Fazla kilolarım nedeniyle sağlığım bozuldu. Çocuklarım büyük. Bu nedenle rahatlıkla spor yapmaya vakit bulabiliyorum. Buraya gelince insanın morali düzeliyor. Ben genç-yaşlı herkese spor yapmasını tavsiye Eşimle birlikte akşamları spor yapmasını tavsiye ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliler spor yapıyor gençler oturuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN