Tüm okul Ali'yi artık tanıyor

Giriş Tarihi: 17.2.2013

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın tablet bilgisayar verdiği Muhammed Ali Yıldız, 9. sınıf olmasına rağmen tüm okul tarafından artık tanınan birisi

Yenimahalle Alparslan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Muhammed Ali Yıldız, okulun 'favori' öğrencilerinden… O'nu okulda bu kadar ünlü yapan ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın sıra arkadaşı olması! 2012- 2013 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısının açılışında liseyi ziyaret eden Bakan Avcı, 9B sınıfı öğrencisi Muhammed Ali'nin sırasına oturarak, tablet bilgisayar dağıtmıştı. Avcı'yla konuşmaları medyaya yansıyan Ali'ye arkadaşları artık "Bakanın arkadaşı" diye takılıyor. Hem yazılı hem de görsel basında Bakan Avcı'yla yaptığı konuşma yer bulan Muhammed Ali, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı: "Sabah okula geldiğimizde bakanın, hatta Başbakan'ın lisemizi ziyaret edeceği yönünde duyumlar aldık. Tablet bilgisayarlarımız dağıtıldı. Biz sınıfta beklemeye başladık. Bakanın benim sırama oturacağını öğrendim. Çok heyecanlandım. Nabi Avcı geldiğinde ise heyecanım daha da arttı. Ayaklarım titredi."

'İki tane vermem gerek' demişti
Nabi Avcı'nın sıraya oturduğunda kendisine tablet bilgisayar vererek, "Sen benim sıra arkadaşımsın. Benim seni kollamam gerek. Bu nedenle sana iki tane bilgisayar vermem gerekiyordu" dediğini anımsatan Muhammed Ali, "Bakanımızın bu düşüncesi benim çok hoşuma gitti" dedi. Ali, okulda artık herkesin kendisini tanıdığını belirterek, "Bir şey olduğunda bana 'sen bakanın sıra arkadaşısın, sen çözersin' diyorlar. Bu yaşadıklarım öğretmenlerle iletişimimi de olumlu etkiledi" dedi.

Annesi şaka yaptığını sandı
Bakanın kendi sırasına oturması, ettikleri sohbeti akşam eve gittiğinde anne ve babasına anlattığını ifade eden Muhammet Ali, şöyle konuştu: "Annem ilk önce bana inanmadı. Şaka yaptığımı sandı. Ancak eski okuldaki arkadaşlarım, akrabalarım televizyonda izleyince beni aradılar. Annem de izledi. Sonra ikna oldu." 9. sınıf öğrencisi Muhammed Ali, yaşadıklarının ileride çocuklarına, torunlarına anlatacak güzel bir anı olarak kaldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm okul Ali'yi artık tanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN