Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş uzman eğitmen istiyor

Özellikle emeklilerle, tansiyon ve kalp hastalarının kullandığı spor alanlarında vatandaşın en büyük isteği uzman eğitmen gözetiminde hareket yapabilmek

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Eskiden çok fazla önemsenmeyen, günümüzde ise çağın hastalığı olarak karşımıza çıkan obeziteye karşı semtlerdeki yürüyüş alanları genişletildi. Formda kalmak ya da hastalık nedeniyle fiziksel aktivite yapmak isteyen herkes, halka açık yürüyüş ve spor aletleri konulan alanlara akın ediyor.

"ZORLANIYORUZ"
Ancak spor aletlerini kullanmakta zorlanan, yanlış hareket nedeniyle sakatlanan birçok Ankaralı'nın ortak isteği belli saatlerde kendilerine yol gösterecek uzman eğitmen görevlendirilmesi. Bu alanlarda form tutan vatandaşlar spora nasıl başladıklarını ve beklentilerini anlattı. BİTTİ

Faik Buzak
Ben 75 yaşındayım. Hayatım felç geçirdikten sonra değişti. Uzun süre yürüyemedim. 3 aylık fizik tedaviden sonra yeniden ayağa kalkabildim. 10 yıldır düzenli spor yapıyorum. Ayağa kalktığım günden bu yana spor yapmayı hiç bırakmadım. Gençlere mümkün olduğunca spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Bir de sigaradan uzak dursunlar.

Haydar Seyrek
Emekli olduktan sonra spor yapmaya başladım. 63 yaşındayım. Hem hastalık hem de formda kalmak için ter döküyorum. Şeker, prostat ve varis rahatsızlıklarım var. 97 kiloya çıkmıştım. Ayakkabımı bağlamakta zorlanıyordum. Şimdi 82 kiloya düştüm. Kendimi daha mutlu hissediyorum. Günde 7 kilometre yürüyorum. Doktora daha az gidiyorum.

Songül Hazırbaş
Uzun yıllar bankada çalıştım. Hep oturarak iş yapıyordum. Kilo almaya başlayınca spor yapmaya karar verdim. Spora 48 yaşında başladım. İş nedeniyle düzenli yapamıyordum. Ancak emekli olduktan sonra zaman bulabildim. Kapalı alanlarda spor yapmak yerine belediyelerin kurduğu yürüyüş alanlarını tercih ediyorum. Temiz havada spor yapmak gibisi yok.

Giyasettin Üşgün
Emekli olduktan sonra aktif spora başladım. Şu an 63 yaşındayım. 16 yıldır da ter döküyorum. Vaktim çok. Bu nedenle spor yapıp, zinde kalıyorum. Bir ay spor yapmak 10 doktora bedel. Bypass ameliyatı geçirdim. Ama artık daha sağlıklıyım. Spor, beni çok rahatlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş uzman eğitmen istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN