Yardım kolileri 'uçtu'

Özel bir dershanenin Eryaman Şubesi tarafından Ağrı'daki ilköğretim okulu öğrencileri için hazırlanan 49 yardım paketi kargoda kayboldu

Celal Aydın Dershaneleri Eryaman Şubesi öğrencileri tarafından Ağrı Karahasan Köyü İlköğretim Okulu'na gönderilen yardım kolileri kargoda kayboldu. Yardım kolilerinin yerine ulaştırılmadığını söyleyen Eğitim Koordinatörü Mehmet Boran Aydın, "Ağrı'daki öğrencilere, öğrencilerimizle birlikte 49 koliden oluşan yardım paketi hazırladık. Kitap, kalem, yağlı boya, defter ve okul gerekçelerinden oluşan yardım paketlerimiz aylardır yerine ulaşmadı" diye konuştu. Ağrı'ya gönderilecek koliler için kargo şirketleriyle konuştuklarını söyleyen Aydın, "Bu sırada ünlü bir kargo şirketi düzenledikleri bir kampanya çerçevesinde yardım kolilerini ücretsiz yerine ulaştırabileceklerini söyledi. Biz de Ağrı Karahasan Köyü'nde gönderilmek üzere makbuz karşılığında yardım paketlerimizi kargo şirketine teslim ettik. Aradan aylar geçti ama yardım paketleri yerine ulaşmadı. Kargo şirketi yardım kolilerini Kızılay'a teslim ettiklerini söylüyor ama biz yardımları Kızılay'a değil okula yaptık" dedi.

49 paket nerede?
49 Koli nerede? Türk Kızılayı ile görüşmelerinden de bir sonuç almadıklarını söyleyen Mehmet Boran aydın, "Kızılay'ı aradık onlar ellerine böyle bir yardımın ulaşmadıklarını söylüyor. Biz yaptığımız yardımların akıbetini merak ediyoruz. Bu kadar eşya nereye gitti? Koskoca kargo şirketinde eşyalarımızı ne yaptığını, nereye götürdüğünü bilmiyor. Yardımların Kızılay'da olduğunu bilsek öğrencilerimize en azından yardımların ulaştığı yeri söyleyebiliriz. Onu da söyleyemiyoruz. Biz Ağrı Karahasan Köyü'ne yaptığımız yardımların yerine ulaşmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım kolileri 'uçtu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN