Ambalajlı ekmek için adım atıldı

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Türkiye Sağlık Vakfı ile Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nın işbirliğinde hayata geçecek projeyle ekmekler sağlıklı kağıt ambalajlarda satılacak

Ekmek hem hijyen hem de israfı önlemek için "ambalaj"a girecek. Türkiye Sağlık Vakfı ile Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası işbirliğinde hayata geçecek projeyle ekmekler, gıda güvenliğine uygun sağlıklı kağıt ambalajlarda satışa sunulacak. Ekmeğin tazeliğini hijyenik ortamda uzun süre koruyan geri dönüşümlü ambalajların maliyeti ise sponsor firmalarca karşılanacak.

"BÜYÜK RİSK OLUŞTURUYOR"
Türkiye Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balaban, Halk Ekmek ile kısa süre önce önemli bir sosyal sorumluluk projesi için protokol imzaladıklarını belirterek, "Bu konuda farkındalık oluşturulması gerekiyor. Gıda maddelerinin bazı yerlerde gazete kağıdında satılması sağlık açısından büyük risk oluşturuyor. Naylon poşetler de özellikle sıcak ekmek konulduğunda kimyasal reaksiyon oluşturuyor" dedi.

"ÜRÜNÜN ÖMRÜ UZAYACAK"
Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar ise temel gıda maddesi olan ekmeğin hijyenik koşullarda tüketiciye ulaşması ve ekmek verimliliğinin artırılması için sürekli yenilik yaptıklarını anlatarak, şöyle konuştu: "Normal ekmeğin yanı sıra beslenme ve diyet açısından önem taşıyan ekmek çeşitlerini üreterek sağlık hizmeti sunuyoruz. Bu ambalaj sayesinde ekmek ömrünü uzun süre koruyacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ambalajlı ekmek için adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN