Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bademlidere'ye dev rekreasyon alanı

Bademlidere'de yapılacak yeni 740 bin metrekarelik rekreasyon alanı Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık tarafından tanıtıldı. Dev projenin ilk etabı bu yıl içinde tamamlanacak

Başkentliler'in nefes alabileceği en büyük mesire alanlarından biri olarak planlanan Bademlidere Rekreasyon ve Mesire Alanı Projesi, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık tarafından halka tanıtıldı. İlk etabının bu yılsonuna kadar bitirilmesi planlanan 740 bin metrekarelik alanın simgesi Tepeli Toygar Kuşu olarak belirlendi.

MAKUS TALİH KIRILIYOR
Ankara'yı izleyen seyir terasları, festival alanı, restoranlar ve büfelerin yer alacağı Bademlidere Projesi'yle ilgili bilgi verildi. Bademlidere'nin diğer bölgelere göre geride kaldığını dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Belediye olarak bu bölgeye sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Bademlidere'yi Çankaya'nın diğer bölgelerine eşdeğer yaparak, mukus talihin kırılmasını birlikte kutlayacağız" diye konuştu.

Doğayla kentin buluşması
Tanıtım toplantısında detaylı bilgi veren Tanık, proje temasının kentin doğayla buluşma noktası olarak belirlendiğini söyledi. Toplam 3 etaptan oluşan projenin doğal yapının bozulmadan hayata geçirileceğini vurgulayan Tanık, "Bölgeyi kuşlar gibi özgür yaşanan bir yer haline getireceğiz" dedi. Projenin dikkat çeken bir diğer noktası ise mesire alanının içinde araçla gezmenin mümkün olmayacağı ve ring servislerinin yer alacağı ayrıntısı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bademlidere'ye dev rekreasyon alanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN