Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarının sırrı eğitim ve azim

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, dünya standartlarındaki teknik donanımı, üst düzeydeki görev bilinciyle örnek oluyor

Üstün performansıyla herkesin güvenini kazanan Ankara İtfaiyesi'nin başarısının ardında programlı eğitim ve azim bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, "İtfaiyeci için boş zaman kavramı yok. Bir itfaiyeci her an hazır ve zinde olmak zorundadır. Her an muhtemel bir yangın sinyaline karşı hazır beklenilir" düşüncesiyle hareket ettiklerini belirtti.

ZOR KOŞULLARA HAZIRLAR

Personelin fizik kondisyonlarını zirvede tutmak için düzenli eğitim ve tatbikat yaptıklarını anlatan Karakuş, şöyle konuştu: "Hem yeni teçhizatın kullanımı hem de yangın koşullarına hazırlıklı olmak özel eğitim gerektiriyor. Personelimizin fizik kondisyonunu zirvede tutarken aynı zamanda labirent ve kazan eğitimiyle karşılaşılması muhtemel zor koşullara hazırlanıyorlar. Ekibimiz aynı zamanda Çubuk Barajı ve Karagöl yakınlarında bol oksijenli ortamda kamp kurarak, kondisyon çalışması yapıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının sırrı eğitim ve azim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN