Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köy odasında tiyatro keyfi

Odunların çıtır çıtır yandığı sobanın yanı başındaki sahnede tiyatro oyunlarının izlendiği Azizim Sanat Evi, Hamamönü'nde restore edilen tarihi Ankara evlerinden birinde açıldı

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Hamamönü'nde restore edilen tarihi Ankara evlerinin birinde, odunların çıtır çıtır yandığı kuzineli sobayla ısınan köy odası, aynı zamanda bir tiyatro sahnesi. Oyuncu Aziz Öktem'in 10 yıllık hayalinin gerçeğe dönüştüğü sahnede sınırsız çay ve kestane ikramı yapılıyor. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Azizim Sanat Evi'nde perde açılacak ve oyun başlıyor. İnsanların büyük ve parlak mekanlardan sıkıldığını düşünen Aziz Öktem, seyircinin kendini evinde hissedeceği, sıcak ve samimi bir ortamda tiyatro yapabilmek için Azizim Sanat Evi'ni açtı. Şimdilik 30 kişilik kapasiteye sahip olan tiyatroda, 15 TL ücret karşılığında iki farklı oyun sahneleniyor. Kapılarını yeni açan tiyatroya özellikle genç izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Öktem, karnı aç gelen seyirciye kuzinede mantar ikramı da yaptıklarını dile getirdi.

Festivali ağırlayacak
Resim, ebru, kat'ı, minyatür, Hacivat- Karagöz ve kukla yapım-oynatım kurslarının da yer aldığı Azizim Sanat Evi'nde şu anda "Maviye Çalar Gözlerin" ve "Kuş" adlı tek kişilik oyunlar sahneleniyor. Bu özel sahne, mart ayında başlayacak "7. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali"nde yabancı tiyatro topluluklarının atölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy odasında tiyatro keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN