Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci aşı görevden etti

Valilik, Alper Tunga İlkokulu'ndaki aşı skandalına ilişkin yaptığı açıklamada ihmali görülen 4 sağlık yetkilsi ve okul müdürünün görevden alındığını bildirdi

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Mamak Alper Tunga İlkokulu'nda iki gün önce öğrencilere iki ay arayla ikince kez aşı yapılması ve çocukların hastanelik olması, Ankara Valiliği'ni harekete geçirdi. Valilikten yapılan açıklamada olayda ihmali olan sorumluların görevden alındığı bildirildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

OKUL MÜDÜRÜ UZAKLAŞTIRILDI
"Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince birinci sınıf öğrencilerinden 51'ine 20 Şubat 2013 tarihinde karma aşı (difteri, boğmaca, tetanoz, polia) uygulanmıştır. Ancak okulda karma aşının 24 Aralık 2012 tarihinde yapıldığının anlaşılması üzerine aşılama çalışmaları durdurulmuş ve diğer 1. sınıf öğrencilerine aşı yapılmamıştır. 21 ve 22 Şubat 2013 tarihlerinde Çocuk Sağlığı ve Hastalığı uzmanı dahil bir sağlık ekibi okula giderek aşılanan öğrencileri muayene etmiş, kolunda kızarıklık olduğu tespit edilenlere soğuk pansuman uygulanmış, velilere aşıya bağlı lokal etki dışında bir yan etki beklenmediği bilgisi verilmiştir. Sorumlu sağlık ve milli eğitim personeli hakkında derhal inceleme ve soruşturma başlatılmış, ikisi doktor 4 sağlık görevlisi ile okul müdürü görevden uzaklaştırılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci aşı görevden etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN