Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurambar'da çözüm altgeçit

Çukurambar Mahallesi'nin en büyük caddesi Muhsin Yazıcıoğlu'ndaki trafik sorunu için altgeçit önerisi getirildi. Mahalleli trafiğe bir an önce çözüm bulunmasını istedi

Giriş Tarihi: 25.2.2013
Başkent'in son zamanlarda en çok gelişen mahallelerinden Çukurambar'ın en büyük sorunu trafik oldu. Şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabildiği tek cadde olan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, yoğunluğu kaldıramaz hale geldi. Tüm mahallenin ortak sıkıntısıyla ilgili konuşan Çukurambar Muhtarı Mehmet İhsan Gülbudak, "Cadde üzerindeki trafik komşuları bile birbirine düşürüyor. Trafikte sürekli kavga çıkıyor" diye konuştu.

"YOĞUNLUĞU KALDIRAMIYOR"
35 bin nüfusa sahip Çukurambar Mahallesi, son zamanlarda Ankara'nın en çok büyüyen ve gelişen mahallelerinden biri oldu. Çok katlı binaların merkezi haline gelen Çukurambar'ın sahip olduğu tek büyük cadde olan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, vatandaşların kent merkezine ulaşabilmek için kullanabildiği tek yol. Araç yoğunluğunu kaldıramaz hale gelen cadde, Eskişehir Yolu'nda bile yoğun trafiğe sebep oluyor.

"ÇÖZÜM BATTI ÇIKTI"
Çukurambar Mahallesi Muhtarı Mehmet İhsan Gülbudak, caddede özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluğun mahalle sakinlerini çileden çıkardığını belirterek, "Öyle bir trafik oluyor ki komşular bile birbirine girebiliyor. Şehir merkezine gidiş yolu olarak alternatif çözümler üretilmezse trafik günden güne içinden çıkılmaz bir hal alacak. Çözüm olarak Ufuk Üniversitesi Caddesi ile Mevlana Bulvarı'nın kesiştiği bölgeye bir battı çıktı yapılıp kent merkezine oradan da yol açılmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurambar'da çözüm altgeçit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN