Alparslan Anadolu sanatı önemsiyor

Yenimahalle Alparslan Anadolu Lisesi'nde geçen yıl oluşturulan "Edebiyat Sokağı"nda hem geçmiş hem de günümüz yazar ve şairlerinin eserleri sergileniyor

Giriş Tarihi: 27.2.2013
Ankara'da yüzlerce ilkokul, ortaokul ve lise var… Liselerin içinde biri var ki hem akademik başarısı hem teknolojiyi takip etmesi hem de sanata olan tutkusuyla adından söz ettiriyor. Yenimahalle Alparslan Anadolu Lisesi'nde geçen yıl oluşturulan "Edebiyat Sokağı" bu tutkunun en büyük kanıtı. Bu sokakta gezenler geçmişte birçok eser kaleme alan yazar ve şairlerin yanı sıra günümüz edebiyat dünyasına adını altın harflerle yazdıran usta isimlerin biyografilerini inceleme, eserlerini okuma fırsatı buluyor.

KİMLER YOK Kİ

Okul yönetiminin ve öğretmenlerin girişimiyle oluşturulan sokakta öğrencilere 'edebiyat tutkusu' aşılanıyor. Bir koridoru kaplayan bu ilginç sokakta hangi yazar ve şairler yok ki? Şiirleriyle günümüz edebiyatının en önemli isimlerinden Mehmet Akif Ersoy, Murathan Mungan, Ahmet Telli, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet… Özellikle romanlarıyla büyük ilgi gören, eserleri satış rekorları kıran Ahmet Ümit de bu isimlerden sadece birkaçı.

EDEBİYAT AŞKI
Öğrencilerin ilgisini çekmek için farklı dizayn edilen "Edebiyat Sokağı"nda yer alan yazar ve şairlere yenileri de ekleniyor. Sadece günümüz edebiyatçılarının değil geçmişte yapıtlarıyla adlarından söz ettiren, düşünceleriyle yol gösteren Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek gibi farklı düşünceleri benimsemiş edebiyat aşıklarına da yer veriliyor. Sokakta gezen öğrenciler ise sanatçılara baktıkça içlerindeki edebiyat aşkını gün yüzüne çıkarıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alparslan Anadolu sanatı önemsiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN