Küçükler ve hiç büyümeyenler için

Yetişkin seyircinin de her yıl ilgiyle takip ettiği "Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali" 24 Nisan'da başlayacak

Giriş Tarihi: 28.2.2013
Çocuklar için olduğu kadar yetişkin seyircinin de ilgiyle takip ettiği Devlet Tiyatroları (DT) Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'nin programı belli oldu. Adını, Atatürk'ün çocuklara yaptığı bir hitaptan alan festivalin 9. yılında 12 farklı ülke tiyatrosunun kukla, gölge oyunu, kara tiyatro, dans tiyatrosu, opera, bale ve sokak tiyatrosu gibi farklı tekniklerle hazırlanan gösterileri sahnelenecek.

"KÜÇÜK HANIMDIM, BÜYÜDÜM"
24-29 Nisan günleri arasında düzenlenecek festivalin programını açıklamak üzere DT Refik Ahmet Sevengil Tiyatro İhtisas Kütüphanesi'nde düzenlenen basın toplantısına Ankara DT Müdürü Akif Yeşilkaya, Yardımcısı Ahmet Bacınoğlu, Festival Koordinatörü İpek Atagün, Dış İlişkiler ve Festival Birimi Sorumlusu Sükun Işıtan katıldı. Festival Koordinatörü Atagün, kendisinin de bir zamanlar "küçük hanım" olduğunu ve şimdi festivalin sorumluluğunu üstüne aldığını söyledi.

90 FARKLI ETKİNLİK

Festivalin bu yönüyle önemli bir misyonu üstlendiğine işaret eden Atagün, geleceğin seyircisini yetiştirdiklerini kaydetti. Festivalde bu yıl 90 civarında etkinlik gerçekleştirileceğini de ifade eden Atagün, Hollanda, İsrail, Çek Cumhuriyeti, ABD, İtalya, Brezilya ve Macaristan'ın çocuk oyunları sahneleyeceğini, Singapur, Endonezya, Polonya ve Sırbistan'ın ise workshop ve atölye çalışmaları yapacağını dile getirdi.

FAULKNER ANKARA'YA GELECEK
Festivale katılacak sanatçılar arasında ABD'li ünlü şovmen ve tiyatrocu Leland Faulkner da bulunuyor. Faulkner'ın 6-12 yaş arasındaki çocuklar için hazırladığı "Dünya Harikası" adlı gösteri, 25 ve 27 Nisan'da seyirciyle buluşacak. Ayrıca Ankara DT, görme engelli çocuklara özel olarak "Pasta Yapma Sanatı" adında bir oyun da sahneye koyacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükler ve hiç büyümeyenler için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN