Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'a kahve daveti

Kahveciler, sorunlarını anlatmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı işyerlerine bekliyor. Oda Başkanı İsa Güven, 15 maddelik acil eylem planlarını Erdoğan'a aktarmak istediklerini söyledi

Kahveci esnafı, sıkıntılarını anlatmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor. Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, esnafın sorunlarının çözümü için belirledikleri 15 maddelik acil eylem planlarının devam ettiğini, bununla ilgili siyasi partilerle görüştüklerini belirterek, "Başbakanımız'ın esnafa ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz. Kendisini çay içmek için kahvehaneye davet ediyoruz. Gönül ne çay ister, ne kahve, gönül sohbet ister, kahve bahane" dedi.

"DERNEKLER ÇOĞALIYOR"
Birbiri ardına çoğalan dernek ve fal kafeler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, buralarda okey ve tavla oynatıldığını, sigara içilmesine izin verildiğini savundu. Bu mekanların kahvehane gibi çalıştığını anlatan Güven, Oda'ya kayıtlı birçok esnafın yaşadığı bu mağduriyetten dolayı kepenk kapatmak zorunda kaldığını vurguladı.

'SORUNLARIMIZI ANLATACAĞIZ'
İsa Güven, Başbakan Erdoğan'ı kısa zaman içinde kahvehaneye beklediklerini belirterek, "Kahveciler zor durumda. Başbakanımız'ın esnaf dostu olduğunu biliyoruz. Sıkıntılarımızı kendisine ilk ağızdan iletmek istiyoruz. Hem çayımızı, kahvemizi içsin, hem de sıkıntılarımızı dinlesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'a kahve daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN