Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskişehir Yolu trafiğe teslim

Başkent'in ana arterlerinden Eskişehir Yolu'ndaki araç trafiği günden güne artıyor. Merkeze ulaşmak isteyen Ankaralılar, saatlerce bekliyor

Ankarara'nın can damarlarından Eskişehir Yolu'nda oluşan araç trafiği günden güne büyüyor. Şehir merkezine ulaşmak isteyen Başkentliler için çileye dönüşen yolculuk, aşırı yoğunluk nedeniyle bitmek bilmiyor. 4 ay önce Çukurambar'dan Eskişehir Yolu'na bağlanan ara yol, Kızılay yönüne giden araçların yavaşlamasına ve aşırı trafik oluşmasına neden oluyor.

"YÜKÜNÜ KALDIRAMIYOR"
Her gün saatlerce trafikte takılı kalan sürücüler, sorunun çözümü için yetkililerin adım atmasını bekliyor. Eskişehir Yolu'nda oluşan trafiğin tüm şehri etkilediğini belirten Fulden Deli, bir an önce trafiğe çözüm bulunmasını istedi. Özelikle sabah ve akşam saatlerinde yolun çekilmez bir hal aldığını anlatan Murat Yeşilbağ, "Yoğun trafikte ilerlemekte güçlük çeken binlerce araç kilometrelik kuyruklar oluşturuyor. Gidişgeliş 6 şeritli olan yol, artık Başkent'in yükünü kaldıramıyor" dedi.

Metro, problemi çözer
İşi dolayısıyla devamlı trafikte olduğunu vurgulayan İbrahim Şen ise trafik sorununun çözümü için toplu taşımanın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Şen, "Çayyolu bölgesinden kent merkezine gitmek isteyen Ankaralılar'ın sayısı gün geçtikçe artıyor. Metro inşaatının tamamlanmasıyla birlikte problemin büyük ölçüde çözüleceğine inanıyorum. Yan yolların sayısı artmalı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Yolu trafiğe teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN