Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk Çocuk Müzesi Mamak'ta kurulacak

Türkiye'nin ilk Çocuk Müzesi, Mamak Belediyesi ve Ankara Üniversitesi'nin işbirliğiyle Kartaltepe Kentpark Projesi'nin bulunduğu iki bin metrekarelik alana inşa edilecek

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Mamak Belediyesi ve Ankara Üniversitesi'nin işbirliğiyle yapılacak Çocuk Müzesi Projesi'nin imza protokolü, Mamak Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş arasında imzalanan anlaşma ile Türkiye'nin ilk Çocuk Müzesi'nin Mamak'ta yapılması kararlaştırıldı. Kartaltepe Kentpark Projesi'nin bulunduğu 2 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Çocuk Müzesi'nde, çocuk elbise, oyuncak ve kitaplarının yanı sıra dönem dönem değişik temalar uygulanacak. Temalar sayesinde çocuklar, o dönemin kültürünü, evler, kıyafetler ve oyuncaklarla eğlenerek öğrenecek.

İÇİNDE YOK YOK
Müzenin nesiller arası kültür aktarımına yardımcı olduğunu söyleyen Mamak belediye Başkanı Mesut Akgül, "Müzeyi temmuz ayı içinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Müzemizde aynı zamanda birçok etkinliğe ev sahipliği yapma imkanına olacak. Burası çocukların aileleriyle gezebilecekleri, çocuk kültürüyle alakalı her şeyin olacağı bir yer olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk Çocuk Müzesi Mamak'ta kurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN