Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara, lüks konutu Anadolu'ya taşıyor

İstanbul'dan çok Ankara'daki gelişmeleri izleyen Anadolu kentleri, ardı ardına lüks konut projeleri üretmeye başladı. Barışkent ve BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, "Anadolu'da ciddi boyutlarda sermaye var" diye konuştu

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Lüks konut ve alışveriş merkezleri projeleriyle bir yandan İstanbul ile yarışan Ankara, diğer yandan da ilham kaynağı olduğu Anadolu'da yaşam kalitesinin artmasında aktif rol oynuyor. Son yıllarda büyük değişim geçiren Anadolu, elde ettiği sermaye birikimiyle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerle yarışacak konuma geldi. Ekonominin her alanında büyük kentlerle rekabete giren, ihracatta üst sıraları zorlayan Anadolu, lüks konut ve emlak sektöründe ise gelişmeleri uzun süre uzaktan izlemekle yetindi.

HAREKETE GEÇTİLER

Artık bir dünya kenti olan İstanbul'u kendilerine örnek almakta çekingen davranan Anadolu kentlerindeki inşaat firmaları, kendilerine daha yakın hissettikleri Ankara'daki gelişmeleri bekledi. Başkent'te son dönemlerde İstanbul ile yarışacak güzellikte projelerin uygulanması ve bu projelerde büyük satış başarısı yakalanması, Anadolu kentlerini de harekete geçirdi.

"ANADOLU'YA AÇILAN KAPI"
Kayseri, Gaziantep, Konya, Şanlıurfa, Denizli'de ardı ardına lüks konut projeleri uygulanmaya başlandı. Rezidans hizmetinden geniş sosyal olanaklara kadar konforu ve güvenliği içinde barındıran projeler büyük ilgi gördü. Başkent'teki gayrimenkul sektörüne yön veren Barışkent ve BA Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Ankara'daki projelerin uzun süredir Anadolu'nun takibinde olduğunu Anadolu'dan gelen müteahhitler, mimarlarca da ziyaret edildiğini söyledi. Ankara'nın Anadolu'ya açılan kapı olduğunu kaydeden Aydın, "Anadolu kentlerinin gözü her zaman İstanbul'dan çok Ankara'da olur. Lüks konutta da böyle oldu. Anadolu'da büyük değişim yaşanacak" dedi.

ÖZKAN ÖZÇELİK / İTO YATIRIM
BAŞKENT'TEKİ GELİŞİM ÇEVRESİNE YANSIYOR
İTO Yatırım'ın ortaklarından Özkan Özçelik de Ankara'da son birkaç yıldır artan lüks konut inşaatlarının, Başkent'in gelişim çizgisini değiştirdiğini, kentte İstanbul'dan daha fazla lüks konut yapılmaya başlandığını söyledi. Özçelik, "Ankara'daki gelişim Anadolu'daki illere de yansıdı. Birkaç yıla kadar Anadolu'da da konut kuleleri görürsek şaşırmamalıyız" dedi.

ÜNAL PALA / UZALTAŞ
AVANTAJA ÇEVİRDİ

Uzaltaş Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala da "Ankara'da ekonomik büyüme devam ettikçe, yaşam standardı yükseldikçe Anadolu'da yaşayanlar da bu gelişmeleri, kendi illerinde ve hayatlarında uygulamaya başlayacak. Ankara, başkent oluşunu avantaja çevirmeyi bildi. Anadolu da Başkent'e yakın olmanın sağladığı fırsatı değerlendirecektir. Uyguladığımız projelerle Anadolu'nun gelişimine katkı sağladığımız için gururluyuz'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara, lüks konutu Anadolu'ya taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN