Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bir Yastıkta Yarım Asır'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Keçiören Belediyesi'nin düzenlediği "Bir Yastıkta Yarım Asır" programı, 81 ilden 50 yıllık evli çiftleri ağırladı

Türkiye'nin 81 ilinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alan 81 çift Ankara'ya geldi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla evliliklerinde 50. yıllarını geride bırakan çiftleri ağırlayan Keçiören Belediyesi, ikinci baharını yaşayan 81 çifte Ankara'yı gezdiriyor. Estergon Kalesi ve Sürmeli Otel'de düzenlenen programlarda bir araya gelen yarım asırlık çiftler, ilginç hikayeleriyle dikkat çekiyor.

HOŞGÖRÜNÜN ÖNEMİ

Keçiören Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Keçiören Kaymakamlığı'nın destekleriyle hayata geçirilen projeye ilgi büyük oldu. Evlilikte sevgi, saygı ve hoşgörünün öneminin vurgulanması amacını taşıyan projenin Sürmeli Otel'deki ayağına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanı sıra AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gürdal Akşit ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak katıldı.

"BİRİ BAĞIRINCA DİĞERİ SUSTU"
Ekonomik yoksulluğa rağmen dayanışma ve aile birlikteliklerini koruyan 81 çiftin içinde 65 yıllık evlilikleriyle en uzun süre evli kalan Dursun ve Fadime Durmuş, şu anda 47 torun sahibi olduklarını vurgulayarak, "Sinop'tan davet üzerine buraya geldik. Ne mutlu bize ki torunlarımızın torunlarını bile gördük. Yokluk içinde görücü usulüyle evlendik. Evlendiğimizde birimiz 13 diğerimiz 16 yaşındaydık. Çok zor günler atlattık ancak birimiz bağırdığında diğerimiz mutlaka sustuk. Bu şekilde 65 yılımızı geride bıraktık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir Yastıkta Yarım Asır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN