Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurşun, güneş ve nem geçirmesin!

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Terör saldırılarına karşı tedbirlerini artıran Ankara Emniyeti, giyilen çelik yeleklerin güneşten ve nemden korunması gerektiğini vurguladı

Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, son dönemlerde polisi hedef alan terör örgütlerine karşın tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Polisin nöbet tuttuğu kulübelerin değiştirilerek kurşungeçirmez ve zırhlı hale getirilmesinin ardından kıyafetlerde değiştirildi. Nöbetçi polislerin giydiği özel kıyafetlerin yanı sıra kurşungeçirmez çelik yeleklerin önemine dikkat çekmek için de broşür bastırılarak emniyet binalarına asıldı. Broşürde yeleklerin güneş ve nemden korunması gerektiği belirtilerek saklama ve koruma koşullarına dikkat çekildi.

NEM VE SICAKLIK ÖMRÜNÜ KISALTIYOR
Asayiş Dairesi Başkanlığınca hazırlanan "Kurşungeçirmez yelekler koruma seviyeleri ve saklama koşulları" konulu broşürler emniyet binalarına asıldı. Broşürde, çevresel faktörlerden kolaylıkla etkilenen kurşungeçirmez yeleklerin özellikle güneş ışınları, nem ve sıcaklık nedeniyle işlevini kaybettiği belirtildi. Araçların ön konsol ve bagajlarında saklanan yeleklerin kullanım ömrünün kısa olduğuna dikkat çekilen uyarılarda, depolardaki sıcaklığın 24 üzeri, nem oranının ise yüzde 50'yi geçmemesi gerektiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurşun, güneş ve nem geçirmesin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN