Yüksek gerilim ölüm kustu

Çiftçi Nusret Yalçınkaya, aylar öncesinden koptuğu halde müdahale edilmediği öne sürülen yüksek gerilim hattına kapılarak öldü

Giriş Tarihi: 12.3.2013
Başkent'in göbeğinde duyanları hayrete düşüren bir olay yaşandı. Çiftçi Nusret Yalçınkaya (49) çapa yapmak için eşi ve kızıyla İvedik Köyü Harmanlar Mevkii'nde bulunan tarlasına gitti. Aylar öncesinden kopup tarlasına düşen yüksek gerilim hattını kaldırıp dışarı atmak isterken elektrik akımına kapıldı. 4 çocuk babası Yalçınkaya, talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti. Gölbaşı'na bağlı Karagedik köyünde geçen yaz kopan teldeki yüksek akıma kapılarak hayatını kaybeden iki çocuğun ölümünün benzeri bu kez İvedik Köyü'ndeki Harmanlar Mevkii'nde yaşandı. Çiftçilik yaparak ailesini geçindiren Nusret Yalnçınkaya, 3 Mart günü eşi Satıl ve kızları Esma ile gecekondusundan çıkarak kiralık olarak ekip biçtikleri tarlaya gitti. Baba Yalçınkaya, aylar öncesinden kopup tarlaya düşen teli kaldırarak dışarı atmak istedi. Elini attığı yüksek gerilim hattı 49 yaşındaki adamı eşi ve kızının gözü önünde yerden yere çarptı.

Acılı eş adalete sığınacak
Ağzından akan kanlarla yere yığılan eşini gören Satıl Yalçınkaya ile kızının imdat çığlıklarını duyan komşusu Şeref Yıldız yardıma koştu. Yalçınkaya'nın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi. Yasa boğulan eş Yalçınkaya "Bizi bu şekilde ortada bırakanlarla adalet önünde hesaplaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek gerilim ölüm kustu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN