Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bataklıktan yeşil alana dönüşsün'

Melih Gökçek, Belediye Meclisi toplantısında AOÇ Hayvanat Bahçesi ile ilgili kendisini eleştiren CHP'lilere "Bırakın da bataklığı yeşil alan yapalım" dedi

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısında Ankara'ya ilişkin pek çok konu görüşüldü. Belediye Meclisi'nde Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Hayvanat Bahçesi alanının genişletilmesi, Ankara'nın yurt içi ve yurt dışında tanıtılması için düzenlenecek fotoğraf ve film yarışmalarında verilecek ödül miktarlarının belirlenmesi, cenaze hizmetlerinde kullanılan araç sayısının artırılarak acılı ailelere araçların ücretsiz olarak tahsis edilmesi, CHP Genel Merkezi önüne köprülü kavşak yapılması, Büyükşehir Belediyesi Logosu gibi konulardaki Başkanlık Yazıları ile gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

İKİ BIYIKLI ANKARA LOGOSU
Belediye Meclis toplantısında, eski logoda 3 bıyıklı kedi figürü, 2 bıyıklı yapıldı ve yeni logo kararı oyçokluğuyla kabul edildi. Belediye Meclis kararı ile yapılacak Ankara Fotoğrafları ile Kısa Metrajlı Film yarışmalarında verilecek ödüllerin belirlenmesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı'nın yetkili kılınması isteği, oybirliğiyle kabul edildi. Cenaze hizmetleri kapsamında ölen kişilerin yakınlarının cenaze merasimlerinde kullandıkları araçların ücretsiz olarak tahsis edilmesi de karara bağlandı.

CHP ÖNÜNE KÖPRÜLÜ KAVŞAK
Gündemde yer alan maddelerden biri de Atatürk Orman Çiftliği içindeki "AOÇ Hayvanat Bahçesi yenileme alanı sınırı ilavesine" ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin AOÇ'de Hayvanat Bahçesi yapmak istediği alanın çamurluk ve bataklık bir bölge olduğunu ifade eden Başkan Melih Gökçek, kendisini eleştiren CHP'lilere "Resmen bataklık bir alan. Bırakın da yemyeşil yapalım, park yapalım" dedi. CHP'li üyelerinin karşı oy vermesine rağmen CHP Genel Merkezi'nin bulunduğu bölgeye köprülü kavşak yapılması da oyçokluğuyla kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bataklıktan yeşil alana dönüşsün'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN