Silah üreticileri OSB çatısı altında buluşacak

Giriş Tarihi: 23.3.2013

Kırıkkale'de hayata geçecek Savunma Sanayi İhtisas OSB'si için hazırlıklar devam ediyor. OSB'de silah üreticileri güçbirliği yapacak

Kırıkkale'de yapılması merakla beklenen Savunma Sanayi İhtisas OSB'si ve Yeşil Vadi Projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın zaman zaman bu çalışmalar konusunda bilgi aldığı ve projelerin ilerlemesi hakkında bilgi edindiği öğrenildi. Çalışmalar Valilik, Belediye, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, TSO, Kırıkkale Üniversitesi üzerinden yürütülüyor. Silah OSB'si için belirlenen yerde jeolojik etütlerin tamamlandığı bildirildi. ÇED raporları da hazırlanarak ilgili bakanlıklara gönderildi. Bakanlıklar ile yazışmalar devam ederken Güç Birliği Toplantısı'ndan sonra yatırımcılara yönelik yer talebi ve seçimi çalışmasına geçilecek.

YEŞİL VADİ HAZIRLIĞI

Yeşil Vadi Projesi konusunda da çalışmalar devam ediyor. Somut veriler elde etmek için kamulaştırılacak alanlar belirleniyor. Bu alanlara karşılık olarak verilecek arazi üzerinde de çalışma yapılıyor. Bu konudaki bürokratik işlemlerin biraz zaman alınacağı açıklandı. Gelecek hafta Kırıkkale'de bu konuda güçbirliği toplantısı yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah üreticileri OSB çatısı altında buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN