ın suyu kesildi

Ankara'nın altındağ ilçesinde bulunan tarihi şengül hamamı'nın su sayacı, 564 bin tl'lik borç nedeniyle aski yetkilileri tarafından söküldü.

Giriş Tarihi: 28.3.2013 16:21
Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan tarihi Şengül Hamamı'nın suyu, 564 bin TL'lik borç nedeniyle kesildi.

Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan ve en ünlü hamamlarından olan Merkez Şengül Hamamı'nın 564 bin TL'lik su borcu nedeniyle sabah saatlerinde ASKİ görevlileri kapısını çaldı. Daha önce yaşanan tartışmalar nedeniyle hamama polis ekipleriyle birlikte gelen ASKİ Sayaç Takma Sökme Müdürü Nevzat Kabakçı, hamam sahiplerine elindeki ödenmemiş su borcunun bulunduğu ve sayacı sökmek için yetki verildiği kağıdı gösterdi.

Yaklaşık 600 yıllık ın işletmeciliğini yapan ortaklardan Hayrettin Aslan ise, ellerindeki mahkeme kararını göstererek ASKİ görevlilerinin su sayacını sökemeyeceğini söyledi. ASKİ görevlileri ve hamam işletme sahipleri arasında uzun süreli tartışma yaşandı. ASKİ görevlileri kullanılan suyun bedelinin ödenmediği için sayacın bulunduğu yerin kapısının açılmasını istedi. Hamam sahipleri ise, 831 sayılı sular kanunu gerekçesi ile işlemin yapılamayacağına itiraz etti.

Yaklaşık iki saat süren tartışmaların ardından hamamın avukatı olay yerine gelerek, ASKİ görevlilerinin işlemi gerçekleştirmek için yetkilerinin bulunmadığını ve ellerinde mahkeme kararının bulunduğu gerekçesiyle itirazlarda bulundu. Bunun üzerine ASKİ görevlileri ellerindeki yetki kağıdı ile işlemin yapılacağını bildirdi. Tartışmaların büyümesi üzerine ASKİ'nin vekil avukatı Güray Tamay da olay yerine geldi. İki avukat arasında başlayan tartışma sonucunda ASKİ'nin avukatı emniyet ekiplerinden kapısın açılması için yardım istedi. Olay yerinde bulunan emniyet ekipleri de hamam sahiplerinden kapının açılmasını istedi.

İkna edilen hamam sahipleri kapıyı açarak su sayacının sökülmesine izin verdi. Su sayacının bulunduğu hamamın arka kısmına geçen ASKİ görevlileri kapının arka kısmında bulunan rotvaydır cinsi köpekle karşılaştı. Zincirle bağlı olan köpeği hamam sahipleri tarafından bölgeden uzaklaştırılmasının ardından su sayacı ekipler tarafından söküldü.

Sökülen sayaç ekipler tarafından götürülürken, hamamın avukatı yetkisiz işlem gerçekleştirildiği iddiasıyla görevliler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi hamamın suyu kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN