İlçelere dev yatırım

Giriş Tarihi: 30.3.2013

Büyükşehir Belediyesi, 2004'ten sonra metropol sınırlarına dahil olan ilçelerin her türlü altyapı ihtiyaçlarını karşılıyor

Ankara'nın en ücra köşelerine ulaşan Büyükşehir Belediyesi, 2004'ten itibaren mücavir alanlarına katılan 8 ilçeye hizmet yağdırıyor. Büyükşehir, 5216 Sayılı Yasa'nın yürürlüğe girmesiyle metropol sınırlarına dahil olan ilçelere altyapıdan ulaşıma, çevre düzenlemesinden asfalta, sosyal hizmetlerden içme suyu projelerine kadar pek çok alanda hizmet veriyor.

15-20 KAT ARTTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ilçelere A'dan Z'ye her türlü hizmetin verildiğini anlatarak, "Bu belediyelerin gelirlerinin yüzde 35'i Büyükşehir'e aktarılıyor. Onun da yüzde 10'u ASKİ'ye gidiyor. İlk dönemler bu ilçelerde 'bize hizmet gelmeyecek' denildi. 2004-2012 yılları arasındaki yatırım oranlarına baktığımızda bunun böyle olmadığını görüyoruz. Aldıklarımızın karşılığında yaptığımız yatırımın oranı ortalama 15-20 kata çıktı" dedi. 2004 yılından itibaren verilen hizmetlerin bazıları şöyle: Elmadağ'a 7 yeni park yapıldı. Toplam 195 bin 378 metrekarelik 7 park ilçeye kazandırıldı. Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü ile Hasanoğlan Hanımlar Lokali faaliyete geçirildi. Kültür ve Sanat Merkezi'nin yapım işine başlandı. Hayata geçirilen arıtma tesisi, yenilenen içme suyu ve atık su boru hatlarının yanı sıra Kargalı Mevki Barajı da hizmete açılma noktasına getirildi.

DERE ISLAH EDİLDİ

Akyurt'ta Aile Yaşam Merkezi açıldı, asfalt çalışmaları yapıldı. Dere ıslahı gerçekleşen ilçede itfaiye binası yenilendi. Kent merkezine 67 km uzaklıktaki Bala'da toplam 52 bin 77 metrekarelik 4 park hizmete açıldı. Kalecik'te 52 alanda çevre düzenlemesi yapıldı. Yeni sosyalleşme ve sağlıklı yaşama alanları olarak Gençlik Merkezi ve Hanımlar Lokali hizmete sokuldu.

BAŞKANLAR MEMNUN

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk aldıkları hizmetten büyük memnuniyet duyduklarını açıklayarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ve ekibine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçelere dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN