Başkent ödüle doymuyor

Giriş Tarihi: 31.3.2013

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yaşanabilir ve Estetik Şehirler" konulu 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda Ankara iki ödül aldı

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yaşanabilir ve Estetik Şehirler" konulu "4. Yerel Yönetimler Sempozyumu", dün Rixos Otel'de gerçekleştirildi. Sempozyumun açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Partili belediye başkanları katıldı. Sempozyumda çalışmalarıyla takdir kazanan Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediye'sine ödül verildi.

MARKA ŞEHİR
"Yaşanabilir ve Estetik Şehirler konulu 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda dereceye giren projelerin ödül töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi "Yıldızlaşan Ülkenin Marka Şehri" projesiyle Jüri Özel Ödülü'ne değer görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ödülünü Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın elinden aldı.

Hamamönü kazandırdı
Altındağ Belediyesi, Hamamönü'nde gerçekleştirdiği tarihi koruma çalışmaları ve Ulucanlar Cezaevi'nin restore edilerek müze ve kültür sanat merkezine dönüştürülmesi ile 286 proje arasında birinciliğe layık görüldü. Veysel Tiryaki, ödülünü Başbakan Erdoğan'ın elinden aldı. Tiryaki, "Altındağ Belediyesi olarak hem Hamamönü'nü hem Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni Ankara'ya kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent ödüle doymuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN