Başkentte afiş ve yazı temizliği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kent Estetiği Daire Başkanlığı'na bağlı temizlik ekipleri, okullar başta olmak üzere kamuya ait binaların duvarlarına yapıştırılan afiş ve ilanları basınçlı suyla söküyor, duvar yazılarını özel bir yöntemle siliyor.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 12:30
Kent Estetiği Dairesi ekipleri, başkentin muhtelif yerlerinde cadde ve sokaklarda çevre kirliliğine neden olan afiş ve ilanları sökmek, müstehcen ve siyasi içerikli sloganları silmek için özel kimyasal yöntemler kullanıyor.

Ekipler, özel olarak dizayn edilmiş 'Yazı Silme Aracı'nı da kullanarak, toplumu rahatsız eden çevre kirliliğini ortadan kaldırıyor. Basınçlı su ile duvarlara yapıştırılan afişleri söken ekipler, afişlerin altında yazı ile karşılaşıyor. İçinde özel bir kimyasal bulunan, suyu ve havayı 250 bar basınç uygulanarak, 'Yazı Silme Aracı' yardımıyla da her türlü yazıyı kolaylıkla siliniyor. Reklam veya siyasi içerikli afişleri söktükten sonra duvarlardaki yazılar da boyanıyor.

APARTMAN YÖNETİMLERİNE BİLDİRİLİYOR
Kent Estetiği Dairesi ekipleri, Alo 153 Mavi Masa'dan ve güvenlik güçlerinden gelen talepler doğrultusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Apartman duvarlarına yazılan yazılar için ise önce fotoğraf çekilerek Zabıta Müdürlükleri'ne bildiriliyor. Zabıta da apartman yönetimlerinden yazıların silinmesini talep ediyor. Ticari maksatla yazılmış yazılar için ise yine zabıtaya ihbarda bulunuluyor. İlan veya yazı sahiplerine parasal ceza ile yaptırım uygulanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte afiş ve yazı temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN