Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçi Kemal afiş kurbanı

Afiş asarken düşerek ölen Kemal Ünlü'nün daha önce gırtlak kanserini yendiği ortaya çıktı. Acılı eş ise isyan etti

Başkent'te ünlü sanatçı Nilüfer'in, "Meme Kanserinde Erken Tanı" konusunda farkındalık yaratılması amacıyla Milli Eğitim Şura Salonu'nda vereceği konser öncesi temizlik işçisi Kemal Ünlü (33) afiş asarken düşerek hayatını kaybetti. Songül Ünlü'yü eşsiz, Zilşan (8) ve Taha (4) adlı çocuklarını ise babasız bırakan olay dört gün önce MEB Şura Salonu'nda yaşandı. Sanatçı Nilüfer'in konseri öncesi çatıya çıkıp "30. Üluslararası Ankara Müzik Festivali" afişini asan Kemal Ünlü yaklaşık 12 metreden düşerek hayatını kaybetti.

TEDAVİ NEDENİYLE BORÇLANMIŞ

Songül Ünlü, eşinin istemediği bir işe zorlandığından, herhangi bir güvenlik tedbiri alınmadığından yakındı. Eşinin 800 TL gibi bir ücretle çalıştğınını belirten iki çocuk annesi, "Kemal 12 yıldır bu işte çalışıyordu. Gırtlak kanseri nedeniyle tedavi gördü. Masrafları kredi kartıyla karşılayıp borca girdik. Borcunu ödemek ve ekmeğinden olmamak için istemediği halde afiş asmak zorunda kalıyordu" iddiasında bulundu.

"HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATACAĞIM"
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?" diye soran acılı eş, evine taziye ziyaretinde bulunan bakanlık yetkililerinin, "Takdiri ilahidir" diyerek olayı geçiştirmeye çalıştıklarını öne sürdü. Sorumlulara karşı hukuki mücadelesini başlatacağını belirten Songül Ünlü, eşinin çalıştığı firma yetkililerinin de olayı kapatmaya çalıştığını iddia ederek, "Ekmeğinden etme tehdidiyle afiş astırıyorlardı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi Kemal afiş kurbanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN