Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okusun da Büyüsün

"Okusun da Büyüsün" projesi, Bursa'nın ardından şimdi de Ankara'da hayata geçiyor. Projeyle Yeşildere Köyü'ndeki Fatih İlkokulu'na kütüphane kurulacak

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Gazi Endüstri Topluluğu bünyesinde yürütülen "Okusun da Büyüsün" projesi, Bursa'nın ardından şimdi de Ankara'da hayata geçiyor. Eğitici oyuncak tasarımı ve üretimi yapan Kırkpabuç'un da ürünleriyle destek verdiği proje kapsamında maddi ve sosyal imkansızlıklar nedeniyle kütüphanesi bulunmayan Ankara'nın Yeşildere Köyü'ndeki Fatih İlkokulu'na bir kütüphane kazandırılacak.

KÜTÜPHANE KURULACAK

Gazi Endüstri Topluluğu Sosyal Sorumluluk Projeleri Ekip Lideri Yonca Kerküklü, kütüphane kurarken yürütülen faaliyetleri, sosyal etkinlik ve oyunlarla desteklediklerini belirterek, "Bu sayede öğrencilere unutamayacakları bir gün yaşatarak uzun vadede kütüphane kullanımı ve okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Kütüphane binasının iç-dış cephe onarımı, marangozluk ve kitap toplama faaliyetlerini yürütüyoruz" dedi. Kerküklü, yeni kütüphaneler kurmak için de çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okusun da Büyüsün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN