Göç alıyor ama istihdam yaratıyor

ASO Başkanı Özdebir, Ankara'nın, her yıl 100 binin üzerinde göç aldığına ancak istihdam yaratma konusunda iyi bir konumda olduğuna dikkat çekti

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, şehrin her yıl 100 binin üzerinde göç almasına karşın istihdam yaratma konusunda iyi bir konumda bulunduğunu söyledi. Özdebir, ASO ile İŞKUR'un OSTİM Çıraklık Eğitim ve Öğretim Vakfı'nda ortak düzenlediği "İŞKUR Destekleri Bilgilendirme, İş ve Meslek Danışmanları ile Sanayicilerin Buluşması" toplantısında yaptığı konuşmada İŞKUR'un işverenlere birçok imkan sağladığını belirtti.

"BELLİ YÜKÜMLÜLÜKLER VAR"
Ankara'nın eğitim ortalamasının da Türkiye ortalamasının üzerinde bulunduğunu anlatan Özdebir, bunun Ankara'nın kazanımlarından olduğunu anlattı. OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da işverenin çalışma ortamını iyileştirmek ve çalışanlara daha iyi iş imkanı sağlamak gibi belli yükümlülükleri olduğunu dile getirdi.

"KARIN TOKLUĞUNA SON"
Kimsenin kimseyi artık karın tokluğuna çalıştıramayacağını belirten Aydın, "Bundan sonra iş yapmak isteyenler, çalışanları tatmin edecek ortamları oluşturmadığı müddetçe problemlerini çözemeyecek. Emek sahipleri daha kıymetli, o kişi işyerini seçecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göç alıyor ama istihdam yaratıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN