Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kaldırım yüksekliği en büyük derdimiz'

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Suha Sağlam, engelliler için en büyük sorunun kaldırımların yüksek olması olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Arabalar çıkmasın diye kaldırımlar yüksek yapılıyor. Alçak kaldırımların üstüne arabalar park ediyor. Güvenli şeritten gitmek istiyorsunuz. Ancak önünüze bir anda araba çıkıyor ve arabaya çarpıyorsunuz. Bu nasıl düzene girecek bilmiyorum."

"CAYDIRICI CEZA ŞART"
Kaldırımdan gitmedikleri zaman yolda yürümek zorunda kaldıklarını açıklayan Sağlam, "Bu kez de kaza geçirme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Kaldırım üstüne araçlarını park edenler için caydırıcı cezaların gelmesi gerek. Hiçbir görme engelli bu şartlar altında Ankara'da güvende olamaz. Sarı şeritli yol yapmak bu şartlar altında pek yararlı olmuyor" diye konuştu.

MANTAR TEHLİKESİ

Kaldırımların üstüne araçların park etmesini engellemek için koyulan mantarların da görme engelliler için birer tuzak haline dönüştüğünü hatırlatan Suha Sağlam, birçok arkadaşının bu mantarlara çarpması sonucu ayağını incittiğini ya da kırdığını söyledi. Engellilerle ilgili birçok yeni düzenlemenin yapılmaya başladığını dile getiren Sağlam, Ankara'da daha çok yapılması gereken uygulamanın olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaldırım yüksekliği en büyük derdimiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN