Başkent'te Ege rüzgarı

Giriş Tarihi: 12.4.2013

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Ankaralılar'la buluştu. Açılışa siyaset dünyası akın etti

Atatürk Kültür Merkezi'nde Başkentliler'le 6. kez buluşan Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, gösteri dolu açılışıyla siyaset dünyasının ünlü isimlerine ev sahipliği yaptı. Açılışta Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın yanı sıra eski bakanlar İsmet Sezgin, Ertuğrul Günay ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı.

BİRLİK TELİ Ğİ TEBRİK ETTİ

Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, illerin tanıtımı için Tanıtım Fonu'ndan belli bir destek verildiğini belirterek, "Böylelikle her ilimiz kendisini Ankara'da tanıtıyor. Ege illerimiz ise birliktelik örneği sergileyerek hep birlikte bunu gerçekleştiriyor. Bu Ege'nin kendine has bir özelliği, tebrik ediyorum" diyerek bu yılın Ege Bölgesi için özel bir yıl olduğuna vurgu yaptı.

"EN GÜZEL BÖLGEMİZ"
Ege Bölgesi'nde 8 ilin 4'ünün Büyükşehir olduğuna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Atalay, "Muğla, Denizli, Aydın ve Manisa artık Büyükşehir oldu. Bundan sonraki etkinliklere büyükşehir belediyeleriyle birlikte daha etkili katılacaklar. Ege, coğrafyası, insan yapısı, ülkemizin en güzel bölgesidir" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Ege rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN