Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsanelerin dansı Ankara'ya geliyor

"Medeniyetlerin Buluşması"nı işleyen Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, son gösterisiyle 26 Nisan'da Başkentli hayranlarına unutulmaz anlar yaşatacak

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Temel konsept olarak "Medeniyetlerin Buluşması"nı alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 26 Nisan'da tek gösteriyle Başkentliler ile buluşuyor. Anadolu'nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen ve 87 ülkede 3 bin 850 gösteri sunan dans topluluğu, bu yıl Ankaralılar'a yenilenmiş oyunlarıyla ve yeni dans bölümleriyle unutulmaz bir gösteri sunacak.

35 MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Mustafa Erdoğan'ın Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı dans topluluğu, halk oyunlarını bale, modern dans ve farklı disiplinlerle birleştiren tarzı ile tüm dünyada ilgi ile izleniyor. Gösterilerinde Balkanlar'dan Orta Asya'ya uzanan bir coğrafyadan derlenmiş 3 bin kadar halk dansı figürüyle ezgiyi barındıran sunum 45 dakikalık iki perdeden oluşuyor. Halen 250 kişilik dansçı kadrosuyla aynı anda 3 farklı ülkede gösteri sunabilen Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, bugüne kadar 35 milyonun üzerinde seyirci izleyiciyle buluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsanelerin dansı Ankara'ya geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN