Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sertifikalı konut' devri başladı

Ankara'nın çevreci ilk konut kulesi Paladyum Beytepe'de yasal garanti süresinin dışında müşterilere 2 ile 50 yıl arasında taahhütlerin yer aldığı sertifikalar verildi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Başkent'te ilk çevreci konut kulesi projesi Paladyum Beytepe'yi hayata geçiren Uzaltaş, bir ilke daha imza atarak "sertifikalı konut" uygulamasını başlattı. İncek Bulvarı'ndaki inşaat alanında medya mensuplarına yönelik "Bahara Merhaba" etkinliği düzenleyen Uzaltaş, Mansur Yavaş'ın da aralarında bulunduğu bazı müşterilerine satış sonrası hizmetlerle ilgili 2 ile 50 yıl arasında taahhütleri içeren sertifikalarını verdi. Uzaltaş Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, hayata geçirdikleri projelerin işletmeciliğini de yapacaklarını, dağıtılan sertifikanın sorumluluk kendilerine verildiği süre boyunca, bina ya da sosyal alanlarda ortaya çıkabilecek sorunların, yasal garanti süresine bağlı kalmaksızın çözümüne yönelik taahhütleri içerdiğini belirtti. Müşteri memnuniyetini temel alan bir anlayışla hareket ettiklerini, sertifika fikrinin de bu anlayışın bir sonucu olarak ortaya çıktığını kaydeden Pala'nın verdiği bilgiye göre, Ankara'da ilk kez Uzaltaş'ın verdiği konut sertifikası, kaba inşaatta 10 yıl olan yasal garanti süresini 50 yıla çıkartıyor. Sertifika ile asansörlerde, giydirme cephede, ince iş doğal taş uygulamasında 2 yıl olan garanti süresine ek olarak 8 yıl da Uzaltaş garantisi sağlanıyor. Ahşap kısımlarda ise garanti 2 yıldan 5 yıla çıkarılıyor. Mekanik tesisat, elektrik tesisatı ve ince iş kaplamalarda 2 yıl boyunca ortaya çıkabilecek her türlü sorunda da muhatap Uzaltaş olacak.

PALADYUM BEYTEPE PROJESİ
Başkent'in
çevre dostu ilk konut kulesi olarak İncek Bulvarı'ında yapımı süren Paladum Beytepe'de, çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında da atık sular kullanılacak. Yapımında doğal ve geri dönüşümü olan malzeme kullanımına özen gösterilen Paladyum Beytepe, 3 bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek. 15 bin 750 metrekare alanda uygulanacak projede 2 artı 1, 4 artı 1 ve 5 artı 1 ve 6 artı 1 olmak üzere 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sertifikalı konut' devri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN