Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu'nun kültürü Mamak'ta can buldu

Mamak Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile düzenlediği "Devlet Halk Dansları Topluluğu Gösterisi"nin dördüncüsü Mamak'ta gerçekleşti

Giriş Tarihi: 15.4.2013
"Devlet Halk Dansları Topluluğu Gösterisi"nin dördüncüsü Mamak Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programa Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu, Ahmet Müfit Yıldırım, Başkan Danışmanı Aydın Demir ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

YÖRESEL DANSLAR SUNULDU

Kültür Bakanlığı sanatçılarından Necmettin Akben'in sunumuyla başlayan programda Mamaklılar, Anadolu'dan esintiler taşıyan birbirinden güzel dans gösterisiyle coştu. Mamaklılar'ın hınca hınç doldurduğu programda Adıyaman, Ankara, Dinar, Bitlis, Trabzon, Zeybek ve Artvin yöresi oyunları programı izlemeye gelen konukların beğenisine sunuldu.

Artarak devam edecek
Genel Sanat Yönetmeni Sonya Aslan yönetimindeki topluluk, 88 kişiden oluşan kadrosuyla Türk halk danslarının bütün inceliklerini özenle sundu. Dansların yanı sıra Türk Halk Müziği sanatçılarından Yıldız Çam Özdemir ve Zafer Albayrak da verdikleri kısa konserle izleyicilerin kulaklarının pasını sildi. Anadolu'nun renklerinin bir kez daha Mamaklılar'la buluştuğunu kaydeden Hasan Gökmenoğlu, kültürel etkinliklerin artarak devam edeceği müjdesini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu'nun kültürü Mamak'ta can buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN