Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs sefer sayıları artırılmalı

Giriş Tarihi: 15.4.2013

19 Mayıs Mahallesi'nde yer alan Özgürlük Caddesi'nde ikamet eden mahalle sakinleri, hem asfaltlarının bir an önce yapılmasını hem de bölgedeki otobüs seferlerinin artırılmasını istiyor

Özgürlük Caddesi'ne acilen asfalt bekleyen bölge sakinleri, sabah saatlerinde yalnızca 1 kez gelen otobüs seferlerinin de artırılmasını talep ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na 11 bin imzalı dilekçe gönderen mahalleli, her gün işlerine gitmek için 1 buçuk kilometre yürüyüp otobüse binebildiklerini söyledi. 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Ali Gölpunar, Büyükşehir Belediyesi'ne 11 bin imza toplayarak gönderdikleri dilekçeye, "Otobüslerin dönüş yeri olmadığı için bölgeye sefer koyamıyoruz" cevabını aldıklarını söyledi. Gölpunar, otobüslerin rahatça dönebilecekleri alanların Özgürlük Caddesi'nde mevcut olduğunu anlatarak, "Vatandaşlarımız kilometrelerce yürümek istemiyor" diye konuştu.

VATANDAŞ NE DEDİ?
İsmail Yılmaz (Mahalleli):
Otobüs verilmesini beklemekten bıktık
34 yıldır 19 Mayıs Mahallesi'nde yaşıyorum. Özgürlük Caddesi'nin yolunu ancak 30 yıl sonra açtırabildik. Şimdi ise caddenin asfaltlanmasını bekliyoruz. Ayrıca 1 aydır buraya otobüs verilmesini bekliyoruz.

Mustafa Demir (Mahalleli):
Mahallede altyapı sorunları bitmiyor
Mahalemizin birçok yerinde altyapı sorunları yaşanıyor. Özellikle Özgürlük Caddesi'nin yukarıda kalan bölümünde oturanların pis suları, aşağıda ikamet edenlerin evlerine vuruyor.

Ahmet Bedel (Mahalleli):
Kilyoz Sokak'ta park yeri artık yok
Kilyoz Sokak'ta yer alan parktaki kamelyalar kaldırıldı. Vatandaşlarımızın oturup sohbet edebilecekleri bir alan kalmadı. Orada yer alan parkın daha aktif kullanılabilmesi için kamelyaların yerine spor aletleri yapılmasını istiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs sefer sayıları artırılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN