Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çığlığı duyuldu

Giriş Tarihi: 20.4.2013

Dünyaya gözlerini felçli açan 8 yaşındaki Esmanur'un yardım çığlığını Sağlık Bakanlığı duydu. Küçük kız, tetkiklerin yapılması ve ameliyat edilebilmesi için hastaneye gönderildi

Doğduğu günden bu yana felçli olan ve hayatını hastane köşelerinde geçiren 8 yaşındaki Esmanur Gönç'ün yardım çığlığına Sağlık Bakanlığı'ndan yanıt geldi. Bakanlık, SABAH Ankara'da yayımlanan haberinin ardından küçük kıza yardım edebilmek için aileye ulaştı. Bakanlık, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yetkililere "küçük kızın tüm tetkiklerinin ve tedavisi için ne gerekiyorsa yapılması" talimatını verdi.

TETKİLERE DEVAM

Annesi ve babası tarafından bakılmadığı için babaannesi Sevim Gönç tarafından büyütülen Esmanur, şimdi yürüyebileceği günü bekliyor. Sevim Gönç, bakanlığın torununa sahip çıktığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Haberden sonra bakanlık yetkilileri bizi aradı ve torunumu hastaneye götürmek istediklerinin söyledi. Önceki gün hastaneye gidip doktorlarla görüştük. Pazartesi günü de tetkiklerin hepsi yaptıracağız. Umarım bu kez torunum son kez ameliyat olur ve yürümeye başlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Çığlığı duyuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN