Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orfeon için yeni korist aranıyor

12 ülkede 100'den fazla konser veren 16 ödüllü amatör müzik topluluğu Orfeon Oda Korosu, haziran ayına kadar devam edecek çalışmayla yeni koristlerini seçecek

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Türkiye'nin en uzun soluklu amatör müzik topluluklarından Orfeon Oda Korosu, 20. yaşını kutlamaya bir yıl kala yoğun bir tempoyla çalışmaya başladı. Yurt içi ve dışı turneler, yeni repertuar ve çeşitli sürprizlerle yeni yaşını kutlayacak olan Orfeon, nisan ve mayıs ayları boyunca koroyu geleceğe taşıyacak yeni korist adaylarıyla buluşacak. Orfeon seçmelerine katılmak isteyen 18-40 yaş arasındaki koristler "www.orfeontr.com" adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilecek ve başvuru yapabilecek.

DÜNYAYI DOLAŞTI
1994 yılından bu yana Kanada, Japonya, Çin, Macaristan, Romanya, İngiltere, Belçika, Avusturya, Pakistan, İsrail, ve Azerbaycan'da 100'den fazla konser veren, 16 ödül alan, 2 albüm çıkaran Orfeon Oda Korosu, aynı zamanda Türkiye'nin yurt dışında en çok tanınan korosu. Şef Elnara Kerimova yönetimindeki koro, çeşitli meslek gruplarından amatör müzisyenlerden oluşuyor. Erken dönem koral eserlerden çağdaş yapıtlara, türkülerden caza çeşitli dillerden ve coğrafyalardan geniş bir repertuara sahip olan Orfeon, yurt dışında Türk koral müziğini tanıtmanın yanı sıra, yurt içinde katıldığı festival ve verdiği konserlerle çoksesli koro müziğinin daha geniş kitlelere sunulmasını amaçlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orfeon için yeni korist aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN