Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçit rekoru kırılacak

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içinde yapılacak 33 viyadük, köprü ve alt üst geçitle yeni bir rekora daha imza atacak. Bugüne kadar yapılan geçitlerin sayısı 117'den 150'ye yükselecek

2013 Ankara için trafiği büyük ölçüde rahatlatması planlanan viyadük, köprü ve alt üst geçitlerin yapım yılı olacak. Büyükşehir Belediyesi, yalnızca bu yıl içinde tamamlayacağı 33 yeni viyadük, köprü ve alt üst geçitle tüm zamanların rekorunu kıracak. Başkent, projelerin bitirilmesiyle bugüne kadar sahip olduğu 117 geçidin sayısını 150'ye çıkaracak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Kentsel ulaşım ve altyapı hizmetlerine büyük yatırım yapan Büyükşehir, bu yıl bir rekora daha imza atacak. 2012 yılı içinde toplam 12 yeni viyadük, köprü ve alt üst geçide kavuşan Ankara, sadece 2013 yılı içinde yapılacak olan 33 yeni geçitle, son zamanlarda yaşadığı trafik yoğunluğu sorununu büyük ölçüde çözecek.

2013'TE TAMAMLANACAK

Yapılan büyük yatırımlarla çehre değiştiren Kuzey Ankara, yıl içinde tamamlanacak 3 viyadük ve 3 köprüyle dönüşüme önderlik eden bölgelerden olacak. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Bulvarı ise tam 14 alt ve üst geçide daha kavuşacak. Bunların dışında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) 1. Viyadük, 1 köprü ve 1 'u dönüşü' de yıl içinde tamamlanacak olan geçitler arasında bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geçit rekoru kırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN