Kabe'ye hayranlığını sanatıyla anlattı

Giriş Tarihi: 23.4.2013

Sanatçı Hüseyin Arıcı'nın Cer Modern'de açılan "1" adlı sergisinde Kabe'nin bir enstalasyonu da bulunuyor

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim Bölümü öğrencisi Hüseyin Arıcı'nın, Cer Modern'de açılan "1" adlı sergisinde Kabe'nin enstalasyonu bulunuyor. Bir marangozun elinden çıktığı izlenimini veren ve kiminin boyu 5 metreye yaklaşan tuvallerin şaşırtıcı bir görünümle izleyenleri karşıladığı sergide, genç sanatçının Kabe ve tavaf eden hacılar için yaptığı iki farklı enstalasyon yer alıyor.

AHŞAP ETKİSİ
2008'den bu yana pek çok karma sergiye katılan ve iki önemli ödülü bulunan genç sanatçı ilk kişisel sergisi olan "1"de, görüntünün görüntüsünü yansıtmaya çalıştığını, ahşabı tuvalin içinde resmetmektense tuvali de işin içine katarak ahşap etkisini kuvvetlendirmeye çalıştığını söyledi. "1"in kendisi için, her şeyin başı olan Elif'i sembolize ettiğini kaydeden Arıcı, "1, Allah'ın varlığını ve birliğini temsil ediyor" dedi.

'HAYRANLIK DUYUYORUM'
Hacıların Kabe'de yaptıkları tavafı televizyondan defalarca izlediğini anlatan Arıcı, tavaf esnasında oluşan spirale hayranlık duyduğunu ifade etti. Arıcı, "Hiç inancı olmayan bir insanı dahi etkileyecek müthiş bir görüntü. Ben bu enerjiyi merak ediyorum ve onun içine girmeye çalışıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabe'ye hayranlığını sanatıyla anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN