Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuhuş odası suçlu yuvası

Fuhuş amaçlı günlük kiralanan stüdyo tipi dairelerin, suçluların saklanma yeri haline geldiği de belirlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) hazırladığı rapora göre stüdyo tipi dairelerle 1+1 şeklindeki rezidansların günlük ve saatlik kiralandığı saptandı. 80 ile 100 TL arasında değişen ücretlerle kiralanan dairelerde fuhuş yapıldığı, ayrıca terör, cinayet, hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık suçlularının da buralarda saklandığı tespit edildi.

MEVZUATTA BOŞLUK VAR

Gazete ilanları ve internet siteleri üzerinden kiralanan bu noktalardan Başkent polisinin istihbari çalışması sonucu son bir yılda 100'ü aşkın suçlunun yakalandığı öğrenildi. Polisin bu tür yerleri mercek altına aldığı belirtildi. Bu yerlerin otel gibi çalıştırılmasına rağmen yasal mevzuattaki boşluktan yararlanılarak otellerin tabi oldukları hiçbir hükümlülüğe uymak zorunda olmadıkları kaydedildi.

POLİS TAKİP EDİYOR
Polisin yaptığı çalışmayla ilgili kurumlar İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanlığı'nın dikkatini bu noktaya çektiğine vurgu yapıldı. Ankara'da Çankaya, Altındağ, Yenimahalle ve Keçiören'de bulunan bazı semtlerde hizmet veren rezidans ve stüdyo tipi dairelerin uzun süredir polis tarafından takip ediliyor.

GİZLİ KAMERAYLA ŞANTAJ YAPIYORLAR
Belirlenen adreslere bir yıl içinde 250 civarında operasyon gerçekleştirildiği, fuhuş yapanların yanı sıra terör, güvenlik ve asayiş suçlarını işleyen 100'ün üzerinde şüphelinin bu mekanlara gizlendiği de öğrenildi. Ayrıca bu dairelerde kurulan gizli kamera düzeneğiyle ilişkiye girenlerin görüntülerinin kaydedilerek şantaj yapıldığı da belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuhuş odası suçlu yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN