Bilim Şenliği'ne hazırlanıyorlar

Keçiören Anadolu Lisesi öğrencileri mayıs ayında gerçekleştirilecek 6. Bilim Şenliği için hazırlık yapıyor

Giriş Tarihi: 25.4.2013
Her yıl hazırladıkları projeleri bilim şenliğinde sergileyen Keçiören Anadolu Lisesi öğrencileri, mayıs ayında gerçekleştirilecek etkinlik için gün sayıyor. Fen ve Teknoloji Laboratuarı'nda birbirinden güzel projeleri hayata geçiren öğrencilerin kimi ise şenlikte yaptığı resimleri sergileyecek. Etkinlikte, atıklardan yapılan malzemeler de görücüye çıkacak.

ÇİÇEKLERİN ARASINDA
Keçiören'deki lisenin 1358 öğrencisi bulunuyor. 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde Anadolu Lisesi'ni açan okulda genel lisede de öğrenciler ders başı yapıyor. Okulun en önemli özelliklerinden biri ise öğrencilerin spor yapabilecekleri iki büyük halı sahaya sahip olması. Bahçedeki yeşil alanda da gezme, kamelyada oturma fırsatı bulan öğrenciler çiçeklerin arasında keyifli vakit geçiriyor.

İlginç köşe
Lisenin tarih öğretmenini hazırladığı "Türk Büyükleri Köşesi" hem öğrenciler hem veliler hem de dışarıdan gelen herkesin dikkatini çekiyor. Türk büyüklerinin resimlerinin ve bilgilerin yer aldığı alanda aynı zamanda tarihle ilgili birçok minyatür de bulunuyor. Ahşaptan yapılmış Anıtkabir'in minyatürü de hayli ilgi görüyor.

1969'da açıldı
"Eğitimde
Hiçbir Fert Feda Edilemez" sloganıyla 1969 yılında eğitim-öğretime başlayan lise, şu an kullanılan binaya 1979'da taşındı. Genel ve yabancı dil ağırlıklı eğitimin verildiği lise 2012 haziran ayında Anadolu Lisesi'ne dönüştü. Lisede 27 derslik, 1 bilişim teknoloji, 1 fen laboratuarı, 1 kütüphane, 1 satranç odası, 1 veli görüşme odası bulunuyor. Resim atölyesinin de yer aldığı okulda öğrenciler sosyal- kültürel-sportif etkinliklere katılarak başarılarıyla adlarından söz ettiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim Şenliği'ne hazırlanıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN