Çocuklar çifte bayram yaşadı

9. Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali, 23 Nisan'la birlikte çocuklara ikinci bir bayram yaşatıyor

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Devlet Tiyatroları'nın düzenlediği 9. Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali başladı. 29 Nisan'a kadar sürecek festivalin ilk gününde çocuklar Kuğulu Park'ta gerçekleştirilen şenlikte gönüllerince eğlendi. Tahta bacaklar, palyaço ve kuklalarla bir eğlence merkezine dönüşen parkta yaklaşık üç saat boyunca eğlenen çocuklar daha sonra festival kortejiyle birlikte Tunalı Caddesi'nden Akün Sahnesi'ne geçti. Festivalin açılış konuşmasını yapan Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin, DT olarak yurdun her köşesine giderek tiyatro sevgisini yaygınlaştırdıklarını söyledi. Bilgin, "Çocukların gözlerinde yarattığımız ışıltı, bizim için en büyük alkış, en güzel ödül olmuştur. Tiyatro sanatının etkisi, büyüsü ve gizemiyle çocuklarımızın, onların ışığı ile dünyamızın aydınlanacağı inancındayız" dedi. Ankara DT Müdürü Akif Yeşilkaya da çocuklardan ve velilerden olumlu tepkiler aldıklarını, bu yılki festivalin ustalık işi olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğunu ifade etti.

FAULKNER'A HAYRAN KALDILAR

Faulkner, ellerini ışığın önüne tuttuğunda perdede tavşan, kuğu, geyik, maymun, köpek, kedi, kurbağa, deve gibi hayvanların silüetleri görünüyordu. Bu görüntülere çıkardığı sesleri de ekleyen Faulkner, çocukları kendine hayran bıraktı. Faulkner'ın ardından Çin Operası "Çocuğun Düşü- Jiangnan'ın Büyüsü" adlı gösteriyle sahne aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar çifte bayram yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN