Mesleki eğitime 'Koç' gibi destek

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" Projesi ile binlerce öğrenciye 'motor eğitimi' semineri verdi

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Türkiye'de mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak için başlatılan "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesi meyvelerini veriyor. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje çerçevesinde örnek bir projeye imza attı. Koç Grubu'nun desteğiyle motorlu araçlar teknolojisine yönelik bin 250 gencin katıldığı bir seminer gerçekleştirildi. Projeyle başta OSTİM olmak üzere Ankara sanayicinin eleman ihtiyacına yanıt verilmesi amaçlanıyor.

8. SINIFLAR KATILDI

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldırım başkanlığında, Şube Müdürü Durmuş Can, Arzu Ataş, Bilsel Akyol ve Yeşim Türkcan'dan oluşan tanıtım komisyonu mesleki eğitime destek için kolları sıvadı. Geçen hafta gerçekleştirilen seminer için "motor eğitimi" başlığı seçildi. Seminerden Ankara'daki dört bir yanındaki ilçelerde öğrenim gören ortaokul 8. sınıf öğrencileri yararlandı.

MESLEK SEÇİMİ ÖNEMLİ

Mehmet Yıldırım, doğru meslek seçiminin bireyin hayatında verdiği en önemli kararlardan biri olduğunu belirterek, "Gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan doğru meslek seçimi, kişinin tüm hayatının kalitesini ve mutluluğunu etkiler" dedi. Şube Müdürü Durmuş Can da genç nüfus yapısına sahip Türkiye'nin, bugün, mesleksizlik ve nitelikli personel eksikliği sorununu tartıştığını söyledi.

MEZUN OLANLAR KOLAYCA İŞ BULACAK
Programa katılan öğrenciler, GATEM ve Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi motor atölyelerini gezerek, incelemede bulundu. Projeye katılarak, teknik eğitim alan öğrenciler, mezun olduklarında sanayi alanında iş hayatına kısa sürede başlayabilmekte, otomotiv dalında eğitim veren iki yıllık yüksekokullara giriş avantajını kazanıyor. Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında birinci sınıfın sonunda istenen şartları gerçekleştiren öğrenciler, "Teknik Liselere" geçebiliyor, iş hayatına tekniker olarak atılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesleki eğitime 'Koç' gibi destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN