Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Anadolu sermayesine engeller çıkarılmasın"

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Ankara Finans Zirvesi'nde iş dünyası bir araya geldi. Ankara Genç İşadamları Derneği, Gazi Üniversitesi ile Bankacılar ve Finansçılar Derneği (BANKADER) tarafından düzenlenen zirvede bankacılık sistemi masaya yatırıldı. ANGİAD'ı temsilen zirveye katılan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Semiz, önemli açıklamalarda bulundu.

"DÜZELTİLMESİ GEREKİR"
Fatma Semiz, "Uzun süreden haklı bir mücadelenin içindeyiz. Bankalar dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir oranda kar ediyor. İş dünyası da kredi kullanımında ve diğer bankacılık hizmetlerinde dünyanın en pahalı uygulamalarına maruz kalıyor. Bu tablonun bir an önce düzeltilmesini istedik. ANGİAD olarak bu konuyu sürekli kamuoyunun gündeminde tutarak bu çarpıklığın giderilmesi için mücadele ediyoruz" dedi.

"ENGEL ÇIKARMAYIN"
Bankaların işadamlarına kredi verirken nazlı davranmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Semiz, "Bazı bankalarımız KOBİ'lere ağır kredi şartları uyguluyor. Anadolu'dan gelen talepleri oyalıyor. Bu yaklaşımı kabul etmiyoruz. Türkiye ekonomisinin değişimine ve gelişimine öncülük eden Anadolu sermayesine engel çıkarmayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Anadolu sermayesine engeller çıkarılmasın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN