Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Garda 15 dakika mola

Birçok ilin bağlantı noktasında yer alan Ankara Tren Garı, doğuya ve batıya gidenlerin mola verdiği istasyonların başında geliyor

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Ankara Tren Garı, doğuya giden trenlerle batıya giden trenlerin mola verdiği ana istasyonlardan biri. Birçok kentin bağlantı noktasında yer alan Ankara, trenlerin geçiş güzergahları arasında da yer alıyor. Ankara'dan geçen trenler ise burada 15 dakika mola vererek, ikmal yapıyor. Bu sırada ise yolcular beklide daha önce hiç görmedikleri bu kente meraklı gözlerle bakıyor.

OYUN OYNUYOR

Yolcularını indirip, yeni yolcuları alarak yoluna devam eden trenler, yaklaşık 15 dakika garda mola veriyor. Kars'tan İstanbul'a giden ve Ankara'da mola veren Doğu Ekspresi yolcuları pencereden Ankara Garı'nı izliyor. Kimi yolcular bu 15 dakikalık molalarda bir yandan atıştırıyor. Çocuklar ise bu zamanı değerlendirerek vagon içinde oyun oynuyor.

AÇIK BÜFE KAHVALTI
İstanbul'dan gelip Kars'a giden ve Ankara'da mola veren Doğu Ekspresi bir nine ile torununu birbirine kavuşturuyor. Lokomotif arızası nedeniyle molayı biraz uzatan trende kimi yolcular 'açık büfe' kahvaltı yapıyor. Bazı yaşlı yolcular ise molada namaz kılmayı tercih ediyor. Camdan bakan çocuklar, sakız patlatma yarışına giriyor. Kimi yolcular ise meraklı gözlerle garı seyrediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garda 15 dakika mola
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN