Beynam projesi yeniden gündemde

Giriş Tarihi: 28.4.2013
ATO heyetinin Katar seyahatinin ikinci gününde Arap Yarımadası'nın başka bir yüzünü görme fırsatını yakaladı. Çölde yapılan safari büyük heyecanlara sahne oldu. Ankara Ticaret Odası'nda önümüzdeki günlerde seçim yapılacak. Seçim öncesinde yapılan Katar seyahatinin üyelerle bir araya gelme fırsatı da oluşturduğunu söyleyen ATO Başkanı Salih Bezci, "Çöl safarisi yapma fırsatı bulduk. Ankara'nın turizmine katkı sağlamak adına Beynam Ormanları'nda safarinin hayata geçebileceğini her platformda dile getiriyoruz. Gelecek yıllarda Ankara da safariyle ülke turizmine katkıda bulunacaktır diye ümit ediyorum" dedi.

KURALLARA TAKILDI

Seyahatin son gününde ise ödüller açıklandı. Adaylar arasında en küçük bütçeyle yarışan Ankara Shopping Fest'in ise proje kurallarına göre bir önceki yıl İstanbul'un bu ödülü kazanmasıyla "iki yıl üst üste aynı ülkeye ödül verilemez kuralına" takıldığı öğrenildi. Jüri tarafından da büyük beğeniyle karşılanan Shopping Fest'in birinciliği hak ettiği halde yarışmada kurallara takıldığı ve şampiyonluğu kaybettiği belirtildi. ASF'nin yarıştığı dalda ise ödülün sahibi İngiltere'nin Bristol şehri oldu.

BAŞARI ÇOK BÜYÜK

Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, "Doha'da finale kalan odaların projelerinde 600 milyon Euro civarında bütçeler dile getiriliyordu. ASF'nin çok küçük bir bütçeyle yola çıktığını ve daha ilk yılda dünyanın dikkatini çekmekle kalmayıp, 12 bin ticaret ve sanayi odasının temsilcisine tanıtıldığı dikkate alınırsa yakaladığı başarının büyüklüğü daha net anlaşılacaktır. ASF büyük başarıları hak etmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beynam projesi yeniden gündemde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN