Vadiden geçti gelin

Büyükşehir Belediyesi'nin parkları, havaların ısınmasıyla yeni evlenen çiftlerin doğal fotoğraf stüdyo alanları haline geldi

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Büyükşehir Belediyesi'nin parkları, baharın gelmesi, havaların ısınmasıyla birlikte yeni evlenen çiftlerin "doğal fotoğraf stüdyo alanları" haline geldi. Son yıllarda yapılan dev rekreasyon alanları ve sayısız kent parkıyla Türkiye'nin en yeşil kent merkezi haline gelen Başkent Ankara'nın rengarenk parkları ağaçları, yemyeşil doğası ve masmavi sularıyla Dikmen Vadisi'nde, Göksu'da, Mogan'da, Gençlik Parkı'nda, 50. Yıl Parkı'nda yeni evlenen çiftlerin adeta "doğal fotoğraf stüdyo alanları"na dönüştü.

FARKLI OLMASINI İSTEDİLER

Rekreasyon alanlara nedimeleriyle koşan gelin ve damatlar, kapalı mekanlar yerine tabiatın tüm güzelliklerini sunan görüntülerle bu özel günlerini belgeliyor. Fotoğraf çektirmek için Dikmen Vadisi'ni seçen Iraz Aydın - Orhan Sevim çifti, akşam yapılacak düğün öncesinde 'Dikmen Vadisi'nin görsel güzelliğini fon olarak kullandıklarını ve düğün fotoğraflarının farklı olmasını istedikleri için parkı tercih ettiklerini' dile getirdi.

Günde 30 çift gidiyor
Aslı - Oktay Ayaeş çifti ise geçen yıl kardeşlerinin Göksu Park'ta çektirdikleri güzel nikah fotoğraflarından etkilenip bu özel günlerini Dikmen Vadisi'nde ölümsüzleştirmek istediklerini belirtti. Dikmen Vadisi görevlileri ise özellikle hafta sonları havaların da iyi gitmesiyle günde ortalama 20-30 yeni çiftin buraya gelip özel fotoğraflar çektirdiklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadiden geçti gelin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN