Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar medyadan olumsuz etkileniyor

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, RTÜK uzmanlarının katılımıyla "Medya ve Çocuk" paneli düzenledi. RTÜK uzmanları Selahattin Güven, Gülbin Ateş ve Elif Yazıcı'nın konuşmacı olarak katıldığı panele, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Süleyman Büyükberber, İletişim Fakültesi Dekanı Prof . Dr. Zakir Avşar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

"PAYLA ŞACAĞIZ "
Panelin açılışında konuşan Başkan Prof. Dr. Davut Dursun, RTÜK'ün kuruluşundan bugüne oldukça yol aldığını belirterek, "İyi tezlere sahip bir kurumuz. Artık bu tezleri iletişim fakülteleriyle paylaşmak için buradayız" dedi. Çocuk ve medya konusunun en sıkıntılı alanlardan biri olduğuna işaret eden Dursun, "Bu ciddi sorunu önce tanımlamamız, anlamamız ve çözmek için bir şeyler yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

"ANLAYIŞ DEĞİŞTİ "
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, televizyon sayesinde medyayla iç içe olan çocukların eğitim anlayışının da artık değiştiğine değindi. Çocuk eğitiminin sırasıyla, anneden öğretmene oradan televizyona ve en son sosyal medyaya kadar uzandığını ifade eden Büyükberber, "Biz eğitmiyoruz, sosyal medya eğitiyor. Toplumdaki bu globalleşme süreci televizyonun hayatımıza bu kadar girmesiyle mümkün oldu. Yemek alışkanlıklarımızı hatta konuşmamızı bile televizyon bozdu" dedi.

Meryem GEZİCİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar medyadan olumsuz etkileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN