1 Mayıs'a özel önlem

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle görevlendirilen 8 bin polis, havadan ve karadan önlem alacak

Giriş Tarihi: 1.5.2013
İstanbul'da Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs kutlamalarına kapatılmasının gerginliği sürerken, Başkent'te polis sıkı tedbir aldı. İstanbul'daki gerginliğin Ankara'ya sıçrama ihtimaline karşın alarma geçen 8 bini aşkın polis havadan helikopterle, karadan da panzer ve TOMA araçlarıyla desteklenecek. Kutlamaların yapılacağı Sıhhiye Meydanı ve kullanılacak güzergahlarda bomba araması yapılacak. Stratejik noktalara keskin nişancıların konuşlandırılacağı öğrenilirken, olası bir olayın önüne geçmek içinde öncelikle müzakere yöntemi tercih edilecek. Polisin sabah 07.00'den itibaren mesaiye başlayıp kutlamaların bittiği saate kadar teyakkuz halinde olacağı belirtildi. Başkent'te bugün kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için Ankara Emniyet Müdürlüğü bir dizi güvenlik tedbiri aldı.

Havadan karadan tedbir

1 Mayıs'ın güven ve huzur içinde kutlanması amacıyla güvenlik, terörle mücadele, çevik kuvvet ile asayiş şubelerinden oluşturulacak ekipler etkinliğin yapılacağı güzergah ve alanda konuşlandırılacak. Bunlara havadan helikopter, karadan ise panzer ve TOMA araçları eşlik edecek. Belirli noktalarda ise ambulans bekletilecek. Terör örgütlerinin olası provakasyonlarını önlemek amacıyla bomba eğitimli köpeklerle bomba araması yapılacak. Keskin nişancılar görevlendirilecek.

Yollar kapanacak
Trafiğe kapatılacak güzergahlar ise şöyle: "Saat 11.00 ile 17.00 arasında Talatpaşa Bulvarı, Opera Meydanı, Atatürk Bulvarı, Sıhhiye Meydanı, Talat Paşa Bulvarı, Ulaştırma Kavşağı ile Hasırcılar Kavşağı arası, Cumhuriyet Caddesi Baruthane Kavşağı, Kazım Karabekir Caddesi, Mithat Paşa Caddesi, Necatibey, Tandoğan Meydanı, Beşevler Kavşağı Dö Gol Caddesi girişi, Anıt Caddesi ile GMK Bulvarı'na cadde ve sokaklar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Mayıs'a özel önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN