Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde marka 'Nesibe Aydın'

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, yayıncılıkla başladığı eğitim sektöründe marka haline gelen bir kurum olmayı başardı

Yayıncılık hayatıyla başlayan ancak ismini Nesibe Aydın Dershaneleri ile yakaladığı başarıyla duyuran Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 5 yıldır Gölbaşı'ndaki dev kampüsünde öğrenci yetiştiriyor. 235 öğretmenin görev aldığı 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip kampüste, 60 bin metrekare yeşil alan ve öğrenciler için içinde hayvan çiftliği ve mağaranın da yer aldığı sosyal donatılar bulunuyor. Kurum son olarak Çankaya ve Ümitköy'de anaokulu şubeleri açarak hedefini büyütüyor.

"ÖĞRENCİLERE ÖZEL"
Özel Nesibe Aydın Anaokulları Akademik Danışmanı Y. Doç Dr. Feyza Erden, 2004 yılından bu yana görev aldığı eğitim kurumunun tamamen öğrenciler için tasarlandığını belirterek, "Okulumuz içinde 2 kütüphanemiz, konferans salonumuz, yüzme havuzumuz, sanat atölyemiz, kapalı ve açık spor salonlarımız bulunuyor. Öğrencilerimiz boş zamanlarını ve teneffüs saatlerini kampüste bulunan ve kapalı alana göre daha büyük yer tutan yeşil alanlarda geçiriyor" dedi.

"SEÇEREK ALIYORUZ"
Okul içerisinde 73 adet son teknolojiyle donatılmış sınıf bulunduğunu dile getiren Erden, "Sınıflarımızda akıllı tahtalar, bilgisayarlar ve projeksiyonlarımız mevcut. Ancak teknolojik donatıların yanı sıra bizim için önemli olan öğrencilerimizi az sayıda ve seçerek alıyor olmamız. Tüm eğitmenlerimiz öğrencilerimizin gerçekten Türkiye'de belirli bir noktaya gelmesi için uğraş veriyor. Gölbaşı'nda yer alan kampüsümüzde 3 bin öğrenciye hizmet verebilirdik ancak biz 1200 öğrenciyi almak istedik" dedi.

EĞİTİM KURUMLARINDA ÜÇ UNSUR ÇOK ÖNEMLİ
Eğitim hizmeti veren kurumlarda 3 unsurun çok önemli olduğunu ifade eden Yrd. Doç Dr. Feyza Erden, "İlk unsur mekan, ikincisi öğretmen, üçüncüsü ise eğitim programıdır. Biz bu mekanı öğrencilerimize hazırlamak için çok uğraştık. İstiyoruz ki öğrencilerimiz okulda geçirdikleri vakti hem eğitim amaçlı hem de dinlenme, eğlenme, spor yapma ve sanatsal etkinliklerde bulunma anlamında değerlendirsin. En önemli unsurlardan biri olan öğretmenlerimizi ise 3 aşamalı mülakatlardan geçirerek bünyemize aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde marka 'Nesibe Aydın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN